Enter your keyword

VÜCUT BAKIMI

Kendinizi Yenileyin

Ayurveda Masajı

5000 yıllık bir Hint bilimi olup dünyada en eski iyileştirme sistemidir. Ayurveda ile, ruhun temizlenmesi, zihnin arındırılması, immun sistemin güçlendirilmesi, bedeninin canlanması ve dolayısıyla olası rahatsızlıklardan kurtulunabilinir. Ayurvedik masaj yağları genel olarak susam biraz da Hindistan cevizi özlerinin çeşitli bitkilerle saatlerce kaynatılıp damıtılmasıyla oluşur.

Bu yağların en önemli özelliği A, E, B kompleks vitaminlerinden, özellikle kalsiyum ve demir minerallerinden, antioksidanlardan ve lesitin açısından çok zengin olmalarıdır. Yağlar masaj sırasında lenflere kadar girip kasları rahatlatır, eklemleri açar, kan dolaşımını hızlandırır, enerji akışını güçlendirerek vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Ayurveda felsefesine göre sağlıklı bir beden için masajın iki önemli rolü vardır:

• Hücre ve dokuların beslenmesi,
• Zihin ve bedenin arındırılması

ve sonuçta “kendinizi iyi hissedersiniz”.

Taş Masajı

“alternatif terapi” olarak adlandırılan, fiziksel ve ruhsal dengeleme aracı olarak yüzlerce yıldır Uzakdoğu dünyasında uygulanan sistemin bir parçasıdır. Çökelti ve volkanik olaylar sonucunda oluşan taşlar kullanılarak yapılan bu eşsiz terapi ile vücudun enerji merkezleri uyarılır ve ruhsal denge uyumu sağlanır.

Sıcak ve soğuk taşlarla farklı masaj teknikleri kullanılarak yapılan uygulamaların sonucunda;

• Kalp vurum hızı ve solunumu artar,
• Dokulara esneklik sağlar ve metabolizma hızlanır,
• Kan dolaşımı hızlanır,
• Hücre metabolizmasında oksijen transferi artar,
• El ile birlikte taş uygulamaları, taşın eşsiz enerjisi ve evrensel enerji yardımıyla tıkanıklığın yaşandığı bölgeye doğrudan canlandırıcı enerji akımı sağlar,

Taş masajı, pozitif enerji ve iç uyum için oldukça etkili bir yöntemdir.

“Kendinizi iyi hissedersiniz”.

Klasik Masaj

Hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyonu; aynı eski duruma dönmesi için, organizmanın üzerinde oluşturulan mekanik enerjinin derinlerde fizyolojik etkiler oluşturulması esasına dayanan bir terapi şeklidir. Klasik masaj dinlendirme, tedavi ve spor masajı olmak üzere üç türde uygulanmaktadır. Klasik masaj uygulamaları sırasında iki etki ortaya çıkar: kan dolaşımı hızlanması ve belirli bölgelere yapılan bası sayesinde vücutta bazı hormonların salınmasının artması ile bu hormonların düzenleyici etkiler göstermesidir. Uzman tarafından yapılan klasik masajla “kendinizi iyi hissedersiniz”.

1
×
Merhaba, WELLS'e hoş geldiniz.